Сімейний відпочинок з дітьми

Як зібратись до аеропорту?

Сімейний відпочинок з дітьми — це завжди можливість відчути єдність родини, краще пізнати свою дитину, показати йому мир і навчити чому-небудь дуже важливому і потрібному, та у всіх батьків у період відпустки виникає одне питання: чи брати маленьку дитину з собою на відпочинок?. Давайте відразу визначимося, що маленька дитина – це дитина до 3 років. У кожної точки зору є свої противники і прихильники.

   

Аргументи «За» відпочинок з маленькою дитиною:

 • За 4 доволі короткий термін ви опиняєтеся на морі чи у місці в яке ви планували приїхати.
 • Доведено, що діти, яких регулярно возять на море, хворіють набагато менше своїх «невиїзних» ровесників.
 • Відпочинок в інших країнах і просто, так би мовити, зміна клімату – це цікаво для дитини будь-якого віку.
 • Екологія на морі краща, ніж на дачі біля міста.
 • Свіжі овочі та фрукти в місцях відпочинку. Вони стиглі, тому що немає потреби укладати недостиглі овочі та фрукти в ящики, щоб доставити їх в інші регіони та країни раніше, ніж вони зіпсуються.
 • Відпочинок на морі добре діє на нервову систему дорослих і дітей. А деяким хворим дітям показаний регулярний відпочинок на півдні.
 • Зміна обстановки – це теж відпочинок. А море і сонце завжди піднімають настрій.

Аргументи «Проти» відпочинку з маленькою дитиною:

    Акліматизація. Дитина погано перенесе переїзд в іншу кліматичну зону. Рішення: Акліматизації можна уникнути, якщо відпочинок провести грамотно: уникнути спеки можна, вибравши місяці, коли сонце ще не так сильно припікає. Їхати в теплі країни з дитиною оптимальніше всього на початку осені, тому що за літо вже всі акліматизувалися, а додому летіти в осінь – так це вже вдома пересидіти можна.

    Перельоти. Вибирайте країни, в які добиратися на літаку не так довго – в межах 4 годин. Іноді по пробках на дачу довше добиратися.

    Також є ймовірність шкоди польотів для дитини. Дійсно, дозвіл на переліт дає дитячий лікар. Якщо дитина здорова і немає внутрішньочерепного тиску, то можна спокійно летіти. У ваші завдання входитиме тільки, чим забавити дитину в літаку і проконтролювати, щоб на зльоті та посадці дитина на вибір: смоктала груди, пила водичку або молоко з пляшечки, смоктала пустушку. Смоктання і ковтання знімає тиск на вушка дитини. Якщо дитина здорова, то ви можете летіти з маленькою дитиною на літаку.

    Інша їжа і вода. Не секрет, що склад (і смак) води різний навіть у межах одного регіону, не те, що країн. Дитина звична до мікробів, які містяться у воді, яку ви вживаєте постійно. При зміні місця проживання (навіть при виїзді на дачу) склад води міняється, що також вимагає адаптації від організму дитини. Саме тому акліматизація (крім невеликої застуди) буває у вигляді дисбактеріозу.

    Також діти погано переносять зміни, часто вередують і не злазять з рук батьків. Діти швидко адаптуються до будь-якої ситуації, особливо якщо вони поруч з батьками.

    Знижки для дітей. Трапляється, що витрати на дитину можуть досягати 80% від вартості туру на дорослого, а в разі, коли дитина відпочиває тільки з одним дорослим — і всі 100%. Тому, в цілях економії, вибирайте країни, в яких традиційно дитина відпочиває безкоштовно — Туреччина, Єгипет, Греція, Кіпр.

    У деяких готелях цих країн значні знижки надаються і для дітей до 14 або навіть 16 років: (Pyramisa 5* і Beach Albatros 3* (Sharm-el-sheikh), Ali Baba 4* та Reemyvera 3* (Hurgada), Anemos apts class B (до 16 років) і Yiannoula beach 3* на Кіпрі, Blue Sea 3* + Крит (до 15 років). Але не впадайте у відчай, якщо у всіх цих країнах Ви вже були, хотіли б зазнати щось нове і при цьому заощадити.

    Майже скрізь, незалежно від загальної цінової політики курорту, є декілька готелів, що надають максимальні знижки на дітей або розміщують дітей безкоштовно. Наприклад, в готелі Fanabe Costasur 4* на Тенеріфе (Канарські острови) дитина відпочиває за дитячим тарифом до 15 років, а в певний сезон — абсолютно безкоштовно, з триразовим харчуванням.

    Важливі дрібниці. Для того щоб дитина легше акліматизувалася необхідно взяти з собою його улюблені іграшки. Потрібно не забути медикаменти, особливе харчування, засоби гігієни, якщо дитина їх потребує. Також потрібно взяти з собою медичну карточку дитини, і довідку про прививки, які їй робили. Деякі країни потребують проведення визначених прививок для захисту власних громадян від ввезених туристами інфекцій.

    Документи. Діти до 16 років можуть від’їджати за кордон у супроводі дорослих: батьків, всиновлювачів, опікунів або уповноважених людей.

Дозвіл на виїзд

    Громадяни України, яким не має ще 16 років, можуть виїжджати за кордон у супроводі одного з батьків, або в супроводі уповноважених батьками осіб, за нотаріально завіреному дорученню. Такі виїзди здійснюють таким чином:

 • по нотаріально завіреному доручені одного з батьків з зазначенням країни перебування і періоду перебування в цій країні, якщо інший з батьків не перебуває в пункті пропуску через державний кордон;
 • без нотаріально завіреної згоди іншого з батьків:
 • якщо другий з батьків є іноземцем або суб’єктом, який не має громадянства, що підтверджує запис про нього в свідоцтві про народження дитини, і він відсутній у пункті пропуску;
 • якщо в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким направляється громадянин, який не досяг 16-річного віку, або в проїзному документі дитини є відповідний запис про виїзд на постійне місце проживання за межі України або відмітка про взяття на облік в консульстві в дипломатичному представництві України за кордоном;
 • у випадку надання оригіналів документів:
 • свідоцтва про смерть одного з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків;
 • рішення суду про визнання одного з батьків безвісти пропалим;
 • рішення суду про визнання одного з батьків недієздатним;
 • рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без дозволу и супроводу одного з батьків;
 • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів громадянської згоди (РАГС), про те, що відомості про батька записані зі слів матері відповідно з частиною першою статті 135 Сімейного Кодексу України ( під час виїзду дитини за кордон в супроводі матері-одиначки);
 • довідки із Ради безпеки України про те, що матір-одиначка стоїть на обліку в соціальній службі України.

    Виїзд за межі України громадян, які не досягнули 16-річного віку в супроводі дорослих, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально завіреному дозволу обох батьків з вказаним країни і періоду поїздки.

Документи на вивіз дитини за кордон

    Виїзд неповнолітніх громадян України за територію України здійснюється за одним з таких документів:

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий дітям — громадянам України відповідно до Правил оформлення і видачі паспортів громадянам України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 380 (надалі — Правила).
 • Проїзний документ дитини, виданий відповідно до Правил.
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який, згідно Правил, вписана дитина, яка мандрує в його супроводі за кордон.

    Якщо батьки планують виїжджати з дитиною за кордон, то вони можуть звернутися в паспортну службу з заявами про внесення до їх закордонного паспорту інформації про дитину. Якщо дитині від 5 до 18 років, то разом із заявами подаються фотографії на матовому папері, що вклеюються в паспорти і скріплюються печаткою. Також необхідно надати свідоцтво про народження дитини та його ксерокопію. Якщо ж дитина ще не досяла 5-річного віку, то достатньо вписати його в закордонний паспорт батьків на сторіночку «Особливі відмітки», фотографія в цьому випадку не потрібна.

    При досягненні дитиною 5-ти років в паспортній службі органу внутрішніх справ за місцем проживання потрібно оформити спеціальний проїзний документ — паспорт дитини. Цей документ являє собою блакитну книжку з невеликою кількістю сторінок — його вистачить на 3 поїздки. Для оформлення паспорту дитини потрібно подати нотаріальну заяву обох батьків, на дітей віком до 16-ти років — свідоцтво про народження з копією, на дітей віком від 16-ти років — паспорт та ідентифікаційний код дитини (при наявності) і його батьків. Також подаються 4 фотографії дитини і паспорт одного з батьків. Оформляється такий проїзний документ на 3 роки або до досягнення дитиною 18-ти років.

    Якщо ж вам нема з ким залишити дитину і ви в роздумах, чи потрібно взагалі їхати на відпочинок з маленькою дитиною, то їдьте, просто відпочинок продумайте, і пам’ятайте – чим молодша дитина (від 6 місяців до року), тим відпочинок комфортніший.

Поділитися з друзями !

КОНТАКТНА ФОРМА

Заповніть форму нижче і наш менеджер перетелефонує вам в найближчий час !адреса

Львів
Вул. Фурманська, 3

контакти

Тел :  0 (68) 059 40 45

Email : more.turov@rambler.ru

ГРАФІК РОБОТИ

Пн —  Пт 10:00 — 19:00

Сб 10:00 — 17:00 Нд — Вихідний

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС
Контактна форма×